Tünel Tip Fırınlar

Kurutulmak istenilen malzeme özelliklerine ve enerji kaynağına göre direkt veya endirekt ısıtma yöntemleri kullanılmaktadır.

Fırının boyuna göre değişik sıcaklık bölgeleri tanımlanabilir. Genellikle giriş, orta ve çıkış olarak 3 bölge olarak imalatlarımız yapılmaktadır. Fırın iç ısısının dış ortamdan etkilenmemesi için fırın girişlerinde kapı ya da hava perdesi konulabilmektedir.

Fırınlarımız temel olarak ısıtıcı, sirkülasyon fanı, hava kanalları, kontrol panosu ve fırın gövdesinden meydana gelmektedir. Bütün bu bileşenler ihtiyacınız doğrultusunda tasarlanmakta ve size uygun hale getirilebilmektedir.

Tünel tip kurutma fırınları otomotiv yan sanayide yağdan arındırma ve yıkama işlemleri sonrası yüzeyinde bir su filmi kalan parçaların kurutulmasında, dökümhanelerde kullanılan maça ve kalıplarının sayıca fazla ve büyük ebatlı olan parçalarının yüzeylerindeki boyanın kurutulmasında kullanılmaktadır.

Mekanik ile otomasyonu bünyesinde birleştirmiş olan firmamız tünel tipi kurutma fırını sıcaklık kontrol sistemini ihtiyacınıza en uygun olan kontrol sistemi ile imal edebilmektedir.

Teknik Özellikleri:

Isıtma Türü : Direkt, Endirekt
Enerji Türü : Kızgın yağ, buhar, doğal gaz, LPG, elektrik
Sirkülasyon : Fan ile,
İç Kaplama : Galvaniz sac, AISI304, AISI316 paslanmaz sac
Hava Akış Yönü : Yatay, Dikey
Max. Çalışma Sıcaklığı : 300 °C
Sıcaklık Bölge Sayısı : 3 bölge
Fırın içi konveyör tipi : Palet tipi,
: Tel tipi,
Kontrol Modu : El veya Otomatik,
Kontrolör : PID (PLC+HMI ile),
PID( Kontrolör ile),
ON-OFF 1 Kademe,