Dökümhane Tip İstasyonlar

Dökümhane Pota Isıtma ve Dökümhane Pota Kurutma İstasyonlarımız dökümhanelerde erimiş çeliği taşımakta kullanılan potaların ısıtılması veya kurutulması amacı ile özel olarak tasarlanmış, dayanıklı ve uzun ömürlü ekipmanlardır.

Şirketimiz 1 ton, 2 ton, 3 ton, 4 ton, 6 ton, 12 ton, 100 ton, 130 ton, 200 ton’luk potaları ısıtmak ve kurutmak için 30’un üzerinde sistem imal etmiştir.

Dikey Pota Isıtma ve Dikey Kurutma Sistemlerimiz programlanabilir ısıtma eğrisi özelliği sayesinde uygun kurutma ve ısıtma sıcaklık artış hızını (°C/saat) elde etmenizi sağlayabilmektedir. Bu sayede pota refrakterinde ısıl şok oluşmasının önüne geçilmekte ve potanın döküm sayısı artırılmaktadır. Otomatik kontrol sistemi sayesinde sistemin çalıştırıldıktan sonra işlem bitimine kadar insana ihtiyaç duymamasından ötürü iş gücü tasarrufu da sağlanmaktadır.

Ufak kapasiteli potalarda sıcaklık ölçüm ve kontrol sistemi olmayan daha ekonomik modellerimizde bulunmaktadır. Tamamen ihtiyacınıza uygun konfigürasyonu oluşturup en uygun kontrol sistemini seçerek optimum çözüm ile dökümhane pota ısıtma ve kurutma sistemlerimizin maliyetini minimum seviyede tutabilmekteyiz.

Teknik Özellikleri:

Yakıt Türü : Doğal Gaz, LPG, Kok Gazı,
Max. Çalışma Sıcaklığı : 1100 °C
Operasyon Modu : Isıtma ve / veya Kurutma
Kontrol Modu : El veya Otomatik
Kontrolör :Yok (manuel oransal))
PID (PLC+HMI ile),
PID( Kontrolör ile),
ON-OFF 1 Kademe,
ON-OFF 2 Kademe,
 Ateşleme : Ateşleme Trafosu ile direkt veya büyük kapasitelerde pilot bek ile
 Alev Algılama : İyonizasyon veya U.V.
 Kapak Açma Kontrol : Manuel (insan kuvveti ile) yukarı kalkarak açılan,
Hidrolik piston vasıtası ile yukarı kalkarak açılan,
Hidrolik piston ile yukarı kalkarak yana dönebilen,
Elektrik motoru ile yukarı kalkarak yana dönebilen,