“Isıtma ve Kurutma İstasyonlarında Çözüm Ortağınız”

Çelikhaneler ve Dökümhaneler için özel olarak tasarlanmış olan istasyonlardır.
Erimiş madeni ve/veya çeliği taşımakta kullanılan potaların ısıtılması ve kurutulması amacı ile kullanılmaktadırlar.
Şirketimiz 1 ton, 2 ton, 3 ton, 4 ton, 6 ton, 12 ton, 100 ton, 130 ton, 200 ton’luk potaları ısıtmak ve kurutmak için 30’un üzerinde sistem imal etmiştir.
Pota ısıtma ve kurutma sistemlerimiz programlanabilir ısıtma eğrisi özelliği sayesinde uygun kurutma ve ısıtma sıcaklık artış hızını (°C/saat) elde etmenizi sağlayabilmektedir. Bu sayede pota refrakterinde ısıl şok oluşmasının önüne geçilmekte ve potanın döküm sayısı artırılmaktadır. Otomatik kontrol sistemi sayesinde sistemin çalıştırıldıktan sonra işlem bitimine kadar insana ihtiyaç duymamasından ötürü iş gücü tasarrufu da sağlanmaktadır.

Dikey Tip İstasyonlar
null

Detay İçin Tıklayınız ...

Çelikhanelerde erimiş madeni ve/veya çeliği taşımakta kullanılan potaların ısıtılması amacı ile özel olarak tasarlanmışlardır

Dökümhane Tip İstasyonlar
null

Detay İçin Tıklayınız ...

Dökümhane Pota Isıtma ve Dökümhane Pota Kurutma Sistemleri’miz dökümhanelerde erimiş çeliği taşımakta kullanılan potaların ısıtılması veya kurutulması amacı ile özel olarak tasarlanmış, dayanıklı ve uzun ömürlü ekipmanlardır.

Yatay Tip İstasyonlar
null

Detay İçin Tıklayınız ...

Yatay Pota Isıtma Sistemleri’miz çelikhanelerde erimiş madeni ve/veya çeliği taşımakta kullanılan potaların ısıtılması amacı ile özel olarak tasarlanmış, dayanıklı ve uzun ömürlü ekipmanlardır.

Hareketli Tip Sistemler
null

Detay İçin Tıklayınız ...

Hareketli Tip Isıtma ve Kurutma Sistemleri’miz dökümhanelerde indüksiyon ocakları ve bekletme fırınlarının refrakter yenilenmeleri veya tamirleri sonrası ısıtılmaları ve kurutulmaları için amacı ile özel olarak tasarlanmış ekipmanlardır.